30 Aralık 2011 Cuma

MUSTAFAKEMALPAŞA ARICILARI TOPLANDI

VARROA İLE NASIL MÜCADELE ETMELİYİZ

Halil Bey,hazırladığı çalışmasını Mustafakemalpaşa arıcıları ile paylaşmak için ilgili kurumlarla görüşüp izin alarak Mustafakemalpaşa Beldiyesi'nin toplantı salonunda sundu.
Bilgi paylaşımı 27.12.2011 salı günü akşamı başlayıp,29.12.2011 günü perşembe akşamı gece saat 23.00 de bitti.
Toplantıya Mustafakemalpaşa arıcılarının katılımı yüksekti.
Toplantıya başka il ve ilçelerden de katılımlar oldu.
Bandırma arıcıları,Karacabey arıcıları,Bursa arıcıları,Zonguldak Arıcıları Birlik Başkanı Selahattin Güney ve arıcı arkadaşları da toplantımıza katıldılar.
Halil Bey,VARROA ile ilgili hazırladığı çalışmasını 3 akşam bizlerle paylaştı.Katılımcılar Halil Bey'i ilgiyle izlerken not tutanlarda vardı.
Varroa ile nasıl mücadele edeceğimizi öğrendik.
Her arıcı öğrendiklerini kendi arılıklarında uygulayarak, Varroa ile mücadele edecekler.
Ben kendi adıma Halil Bey'e teşekkür ediyorum.
Halil Bey'in bundan sonra bu toplantıları devam ettireceğini ,biz arıcılarla bilgilerini paylaşacağını düşünüyorum.

1 yorum:

Mustafa Soylu dedi ki...

2011 yılının son günlerinde gerçekleştirilen bu verimli toplantı için başta Halil Bilen Bey olmak üzere tüm katılımcılara ben de teşekkür ediyorum.Gerçekten ihtiyacımız olan bilgileri bizimle paylaştı Halil Bey. gerçi bir aile dostumun vefatı nedeniyle son akşam katılamadım. Değerli misafirlerle tanışma fırsatını böylece kaçırmış oldum. Bu toplantıyı fotoğraflayarak yayınlamandan dolayı sizide tebrik ediyorum. Tüm arıcı kardeşlerime ve tüm insanlığa 2012 yılının sağlık ve mutluluklara vesile olmasını temenni ediyorum. Selamlar.